1970-1980
1973/1974 - Pierwsze słuchy...
W Kole Matematyków Studentów im. prof. S. Zaremby powstaje Sekcja Informatyki
1975/1976
Referat "Struktury listowe danych" Kazimierza Jojczyka (kierownika sekcji Informatyki w KMS) zdobywa 2. miejsce na Ogólnopolskim Seminarium Kół Naukowych Informatyki INFOSEM.
1976/1977 - Już oficjalnie - jesteśmy Kołem Naukowym!
Decyzją Rady Uczelnianej Uniwersytetu Jagiellońskiego Sekcja Informatyki zostaje podniesiona do rangi Koła Naukowego. Bierzemy też udział w konferencji INFOSEM.
Kazimierz Jojczyk
1977/1978 - Rozkręcamy się na dobre
Mimo młodego wieku nasze Koło działa niezwykle aktywnie - organizuje cykl szkoleń związanych z oprogramowaniem podstawowym maszyn cyfrowych, cykl referatów dla studentów fizyki dotyczących podstaw UPDATE. Powstaje również sekcja STAT - zajmująca się maszynową dokumentacją Koła. W tym roku po raz pierwszy odbyła się jesienna sesja wyjazdowa Koła. Nie zapominamy też o działalności naukowej - warsztatach, szkoleniach i wykładach (w szkole wiosennej koła udział bierze ponad 30 osób, a w Przedszkolu NKI - ponad 50). Nawiązujemy współpracę z Kołami Naukowymi Informatyki Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Toruńskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego
Tadeusz Kędzierski
Barbara Janicka, Marta Kwiatkowska
Jacek Nowak
Lucyna Krupa
Leszek Śmigielski, Jan Piechowicz
1978/1979
Tadeusz Kędzierski
Jacek Nowak
1979/1980 - Pracowicie
Cykl referatów MERA, zapoznawanie się z systemami George i Odra, współpraca z ośrodkiem w Biprostalu, Kołowy Sylwester, szkoła letnia, szkoła wiosenna, szkoleie ucnziów V LO, nauka FORTRANu referaty i seminaria - ten rok stanowczo jest pracowity
Jacek Nowak
Barbara Janicka, Zbigniew Kędzioła
Jerzy Kubski
Lucyna Krupa
Marta Kwiatkowska, Leszek Śmigielski
1980-1990
1980/1981 - Szkolimy - siebie i innych
W dalszym ciągu koncentrujemy się na nauce - rok upływa nam na licznych seminariach, referatach, szkoleniach.
Krzysztof Buszko
Janusz Wnęk
1981/1982
Marek Kubowicz
Wojciech Winiarski
Józef Gajda
Małgorzata Stachowicz
1982/1983 - Pierwszy rok z biblioteczką
Rok upływa nam pod znakiem realizacji systemu operacyjnego MINOS. Formuje się też kołowa biblioteczka.
Marek Kubowicz
Grzegorz Kuś
Wojciech Winiarski
Paweł Jurczak
1983/1984
Utworzenie sekcji SM, Riad i Odry, kurs obsługi MOPu. Udział w INFOSEMie oraz Wiosennej Radzie Koordynacyjnej Naukowych Kół Informatyki, Ogólnopolskiej Szkole Letniej Informatyki. Organizujemy też Konferencję Środowiskową Użytkowników Minikomputera Mera-400 oraz seminarium wyjazdowe w Rabce
Paweł Jurczak
Bogusław Hutniczak
Wojciech Winiarski
Małgorzata Niedbała
Marta Kwiatkowska, Leszek Śmigielski
Marek Kubowicz
1984/1985 - Nie samym kodem żyje człowiek
Po raz pierwszy odbywa się Herbatka z NKI. Rok żegnamy we wspaniałej atmosferze na spotkaniu przedsylwestrowym Udział w Infosemie, Marek Kubowicz zdobywa zaszczytne 2. miejsce na Ogólnopolskim Seminarium Rady Kół Naukowych Informatyki Infosem w sekcji Oprogramowanie i grafika - zostaje również okrzyknięty najlepszym mówcą konferencji. Szkoła letnia, seminarium wyjazdowe w Rabce, sylwester kołowy, szkoła zimowa.
Bogusław Hutniczak
Antoni Tompolski
Aleksander Piwkowski
Małgorzata Niedbała
Wojciech Winiarski
1987/1988 - Ponowna rejestracja NKI
Małgorzata Niedbała
Beata Michalska
Jacek Połczyński
Rafał Kawa
Tomasz Kunicki
1990-2000
1995/1996 - Znów powracamy z działalnością
Opiekunem koła zostaje dr hab. Marek Zaionc
Artur Stawiarski
1996/1997
Wyjazd przedstawicieli Koła Studentow Informatyki na INFO Festiwal 96’.
Łukasz Hankus
Marcin Danielak
Tomasz Rawski
Artur Stawiarski
1998/1999
Marek Stasielak
Marcin Danielak
Rafał Zadbyr
Krzysztof Pilśniak
1999/2000
Koncentrujemy się na działalności naukowej - organizujemy Sesje naukową, Szkołę Zimową, warsztaty z Javy, a także bierzemy udział w konferencji CeBIT. Kupujemy komputer - serwer pingu.ii.uj.edu.pl
Adam Strzelecki
Przemysław Tarczyński
Rafał Zadbyr
Robert Luberda
2000-2010
2000/2001
Anna Maczuga
Adam Strzelecki
Marta Mierzejewska
Przemysław Tarczyński
Julian Ludwikowski
2001/2002
W naszym kole pojawia się nowa drukarka atramentowa :)
Piotr Długoń-Ryba
Jarosław Zając
Marta Mierzejewska
Maciej Słomczyński
Julian Ludwikowski
2002/2003
Piotr Długoń-Ryba
Jarosław Zając
Marta Mierzejewska
Maciej Słomczyński
Julian Ludwikowski
2003/2004
Piotr Długoń-Ryba
Jarosław Zając
Jolanta Momot
Krzysztof Urbański
Julian Ludwikowski
2004/2005
Razem z kołami z UEKu, AGH i PK organizujemy pierwszą edycję Studenckiego Festiwalu Informatycznego
Jarosław Zając
Anna Maczuga
Piotr Krukowiecki
Michał Grudzień
Bartłomiej Siwek
2005/2006
Jarosław Zając
Łukasz Kaczara, Paweł Jaworski
Tomasz Jurkiewicz
Michał Grudzień
Dariusz Jaros
2006/2007
W naszej biblioteczce pojawiają się Grębosz, Cormen i Opiala. Każdy kołowicz otrzymuje ksiową koszulkę.
Anna Milcarz
Dorota Sadza
Tomasz Jurkiewicz
Dariusz Jaros
Tomasz Mikołajewski
2007/2008
A najcenniejsze skarby lądują w sejfie.
Anna Jaworska
Dorota Sadza
Łukasz Kaczara
Paweł Jaworski
Karol Kosiński
2008/2009
Nasza siedziba staje otworem przed każdym z kołowiczów!
Maria Chmaj
Dorota Sadza
Kamil Bartocha
Aleksandra Bieńkowska
Karol Kosiński
2009/2010 - KSI eventami stoi!
Lubimy pokazywać informatykę i nasz Wydział z jak najlepszej strony - i robimy to dobrze! Rok akademicki 2009/2010 potwierdza to wieloma udanymi wydarzeniami Studenckim Festiwalem Informatycznym, Festiwalem Nauki, Małopolską Nocą Naukowców, Dniem otwartym Wydziału. W czasie wakacji łączymy miłe z pożytecznym w czasie wyjazdu naukowo-integracyjnego "Informatyka pod Żaglami". Doceniamy również tych, którzy najmocniej angażują się w działalność KSI - Dorota Sadza długoletnia Zastępczyni Prezesa KSI oraz opiekun Koła - dr hab. inż. Marek Skomorowski otrzymują Honorowe Członkostwo.
Maria Chmaj
Paulina Gajda, Kamil Kraszewski
Kamil Bartocha
Aleksandra Bieńkowska
Karol Kosiński
2010-2020
2010/2011 - Międzynarodowo Computer Science Students' Association
W Polsce już nas znają - kolej na cały świat. Oficjalnie przyjmujemy anglojęzyczną wersję nazwy naszego koła, a także logotyp naszej organizacji. Nie zwalniamy też tempa przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń - do wcześniej już organizowanego Studenckiego Festiwalu Informatycznego dołączają IT Academic Days oraz organizowana razem z Kołem Matematyków Studentów oraz Naukowym Kołem Studentów Biotechnologii "Mygen" konferencja "Liczby-komputery-życie". Nie zapominamy również o integracji (Majówka, wielkie bożonarodzeniowe oglądanie filmów, Informatyka pod Żaglami, SKI KSI w Małastowie), ani o najmłodszych studentach, dla których razem z Wydziałową Radą Samorządu Studentów przygotowujemy i wydajemy Informator.
Michał Wszołek
Kamil Kraszewski, Albert Łącki
Alan Klimowski
Szymon Borak
Michalina Hansdorfer
2011/2012 - Nuda? Nie u nas!
Kolejna edycja Studenckiego Festiwalu Naukowego, współorganizowana z Instytutem Psychologii UJ konferencja "Człowiek zalogowany", Festiwal Nauki, Rajd Collegium Physicum, Dzień Wydziału, Małopolska Noc Naukowców, wsparcie Koła Naukowego Robotyki "Robotics" - kto inny mógłby złapać mocnej zadyszki ) My jednak raczymy się tylko zimną colą (z nowo zakupionej lodówki) i działamy w sekcjach .NET i Android, organizujemy warsztaty z Ruby on Rails i jQuery oraz dbamy o integrację naszych KSIowiczów pamiętając o planszówkach, wigilii wydziałowej, żaglach, oglądaniu filmów oraz zajadaniu pizzy.
Szymon Borak
Arkadiusz Czekajski, Michał Wszołek
Albert Łącki
Michalina Hansdorfer
Martyna Wilk
2012/2013 - Ambitnie
Przyjemności przyjemnościami ale studia też ktoś zdać musi - właśnie temu wyzwaniu służy nowo powstała Sekcja Zajęć Wspomagających oraz sekcje Systemów Wbudowanych i Androida. Nie zapominamy jednak przy tym o promowaniu IT i Wydziału między innymi w czasie IT Academic Days, Studenckiego Festiwalu Informatycznego, Dnia Wydziału, Dnia Otwartego UJ, konferencji Liczby-komputery-życie, Małopolskiej Nocy Naukowców. Współpracujemy z największymi firmami branży tworząc m.in. warsztaty z firmą Sii czy Facebook Tech Talk. Nie zapominamy w tym wszystkim również o przyjemnościach dla ducha takich jak żagle czy wspólne wyjście do kina (obowiązkowo w kołowych koszulkach).
Krzysztof Kotlarek
Gabriel Fortin, Adam Zydroń
Krzysztof Hajto
Arkadiusz Czekajski
Szymon Borak
2013/2014 - Wciąż się kręci!
Do prężnie działającego grona wydarzeń organizowanych i współorganizowanych przez KSI dochodzą warsztaty PHP we wsółpracy z Codete. Nie zapominamy również o naszych stałych pozycjach w kalendarzu - Dniu Wydziału, Festiwalu Nauki, IT Academic Days, Studenckim Festiwalu Informatycznym, Małopolskiej Nocy Naukowców oraz Facebook Tech Talk.
Arkadiusz Czekajski
Matheus Czogalla, Piotr Maliszewski
Krzysztof Hajto
Michalina Hansdorfer
Wit Szoniec
2014/2015 - Świat w 3D
Dlaczego mamy się ograniczać do dwóch wymiarów - wydrukujmy to w trójwymiarze! Ten cel przyświeca nam gdy w pocie czoła budujemy własną drukarkę 3D. Nie zapominamy również o naszych tradycyjnych już wydarzeniach - Festiwalu Nauki, Studenckim Festiwalu Informatycznym, IT Academic Days, Współorganizujemy również całkiem nowe wydarzenia na naszym Wydziale - Google tech Talk oraz skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalych Junior IT Academic Day. Nie może zabraknąć również elementu integracyjnego w postaci Herbatki u KSI.
Piotr Maliszewski
Arkadiusz Czekajski, Tomasz Zub
Krzysztof Hajto
Wit Szoniec
Patrycja Brzeska
2015/2016 - Świętujemy 40-lecie!
Rok rozpoczynamy od nadania Adamowi Zydroniowi Honorowego Członkostwa oraz odświeżenia pomysłu Informatora Studenta. Ale to dopiero początek! Wciąż angażujemy się we współpracę z firmami zewnętrznymi czego efektem są liczne wykłady i warsztaty (Google Tech Talk, IT Academy Days, Akamai Academy, wykład Asseco i GE Healthcare, wycieczka do labów Motoroli). Powstają również projekty informatyczne - zamek elektroniczny do siedziby Koła, system Elektronicznej Rekrutacji Członków, nowa strona internetowa czy profil na Instagramie. Nie zapominamy przy tym o naszych "stałych" wydarzeniach jak Dzień Wydziału, Małopolska Noc Naukowców, Studencki Festiwal Informatyczny, raj Collegum Physicum czy Festiwal Nauki. Powracamy także do grona organizatorów konferencji "Liczby-komputery-życie". Rozpoczynamy także całkowicie nowe przedsięwzięcia takie jak organizacja Huba (jednego z 3 w Polsce!) Google Hash Code, MikroSFI, warsztaty z umiejętności miękkich "Teamwork FTW", podstaw Unity czy Juwenaliowy Grill Wydziałowy. Aktywnie angażujemy się także w tworzenie filmu promocyjnego wydziału. W ramach rocznicowych obchodów rozdajemy nowe koszulki kołowe, naklejki na laptopy, a także kredki i kubki z naszym logo. Dzięki zaangażowaniu Michała Herdy możemy grać w KSIrciankę - całkowicie opartą na postaciach i wydarzeniach z naszego Koła. Tworzymy nową stronę internetową przedmiotu projekt zespołowy, a także rozdajemy weściówki na konferencję Confidence. Aby w tym wszystkim nie umrzeć z gorąca kupujemy wiatraki do naszej serwerowni.
Piotr Maliszewski
Adam Piekarczyk, Dominika Zając
Tomasz Zub
Daniel Skowroński
Patrycja Brzeska, Michał Kurzyiński