Aktualności

Konferencje, warsztaty, wykłady, najnowsze przedsięwzięcia - w tej zakładce zawsze znajdziesz to czym obecnie żyje nasze Koło.

2018-07-08 Wakacje!

Dziękujemy Wam za kolejny wspaniały rok akademicki! Mamy nadzieję, że Wy też już nabieracie sił na gorących plażach, w górach czy nawet ogródku babci

Czytaj więcej

2018-05-24 Loguj mądrze z Elastic Stackiem - AVSystem

Po co nam w ogóle logi? Jak zbierać, przetwarzać i wizualizować miliony logów i metryk w aplikacji webowej?

Czytaj więcej

2018-05-23 KSITalk

Kolejny miesiąc, kolejny KSITalk!

Czytaj więcej

2018-05-20 Festiwal Nauki i Sztuki

W dniach od 17 do 19 maja krakowski Rynek znów opanowała nauka! A wszystko za sprawą organizowanego od 2001 r. Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie!

Czytaj więcej

2018-05-14 Expo & React Native z Software Mansion

Tworzenie aplikacji mobilnych nie musi być ani trudne ani czasochłonne! Dzięki warsztatom organizowanym przez Software Mansion poznaliśmy podstawy tworzenia hybrydowych aplikacji mobilnych w Expo! W czasie cyklu 4 spotkań nie zabrakło praktycznej wiedzy, ciekawych wyzwań ani też pomocnych i doświadczonych prowadzących.

Czytaj więcej

2018-05-10 Wizyta gości z Holandii

Wczoraj odwiedziła nas grupa studentów z Studievereniging Technische Informatica Rotterdam z Holandii!

Czytaj więcej

2018-04-19 Podziękowania dla wolontariuszy

Nie od dziś wiadomo, że KSI ma najlepszych wolontariuszy na świecie - nasz Wydział też o tym wie!

Czytaj więcej

2018-04-17 KSITalk

Czołem kołowicze! Dziękujemy Wam za kolejne spotkanie z serii ksiTalk.

Czytaj więcej

2018-04-10 Jak pisać dobry software w chmurze? - Relativity

Za nami kolejny wykład „Jak pisać dobry software w chmurze” - organizowany tym razem we współpracy z firmą Relativity.

Czytaj więcej

2018-04-08 14. Studencki Festiwal Informatyczny

Za nami 3 niezwykle intensywne dni święta IT w Krakowie! W dniach 5-7 kwietnia bieżącego roku w Auditorium Maximum UJ odbyła się 14 edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego w Krakowie!

Czytaj więcej

2018-03-23 Dzień Otwarty UJ

Nie tylko Wydział ale też cały Uniwersytet Jagielloński otwiera się dla maturzystów prezentując bogatą ofertę edukacyjną.

Czytaj więcej

2018-03-21 Dzień Wydziału

Dzisiejszy Dzień Wydziału to nie tylko okazja do świętowania w postaci braku zajęć dydaktycznych, ale również promocji naszego koła wśród przyszłych studentów i studentek.

Czytaj więcej

2018-03-20 KSITalk

Dziękujemy Wam za kolejny (już 3!) KSITalk!

Czytaj więcej

2018-03-19 Od prostej aplikacji do Facebooka - AVSystem

Jak przejść od prostej aplikacji webowej do architektury, czyli jak tworzy się zarówno proste aplikacje webowe, jak i takie, z których mogliby korzystać giganci tacy jak Facebook, Google lub Netflix?

Czytaj więcej

2018-03-14 Targi Kariery WMiI

Podobnie jak w zeszłym roku Wydział Matematyki i Informatyki UJ postanowił przybyć z pomocą wszystkim studentom, którzy poszukują stażu i pracy. Dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z nieustannie ewoluującym rynkiem pracy zorganizowane zostały Targi Kariery!

Czytaj więcej

2018-03-08 Intel AI Academy

Jak rozpocząć swoją przygodę ze sztuczną inteligencją? Do czego zastosować można Deep Learning i framework Cafee? Jak sprawdzić swoją wiedzę w praktyce?

Czytaj więcej

2018-03-07 Targi Kół Naukowych

Tak jak w zeszłym roku, nadszedł dzień gdy Auditorium Maximum bezapelacyjnie opanowały Koła Naukowe działające na naszej uczelni. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć!

Czytaj więcej

2018-03-02 Google Hash Code

Działo się! Wiele drużyn, 4 godziny i jedno zadanie - obsłużyć jak największą ilość kursów autonomicznych samochodów w określonym czasie. Już po raz trzeci uczestnicy z naszego huba 👨‍💻Google Hash Code dali z siebie wszystko! Dzięki za wspaniałą zabawę i niepowtarzalną atmosferę w czasie konkursu!

Czytaj więcej

2018-01-17 KSITalk

Kolejne spotkanie w ramach KSITalks - serii spotkań raz w miesiącu, na których będziemy dzielić się wiedzą, planować kolejne wydarzenia oraz podsumowywać to, co już się wydarzyło.

Czytaj więcej

2017-12-11 Szkolenie Rady Kół Naukowych w Poroninie

Rada Kół Naukowych UJ jak co roku przygotowła szkolenie wyjazdowe w Poroninie. W tym roku tajniki składania i rozliczania wniosków o dofinansowania poznawali z ramienia KSI Adam Pardyl, Adam Piekarczyk oraz Wojtek Sabała.

Czytaj więcej

2017-12-06 Santa Claus is coming to... KSI

,,You better watch out, you better not cry Better not pout, I’m telling you why Santa Claus is coming to… KSI “

Czytaj więcej

2017-11-28 Warsztaty - Git & Release management z GE Digital

Wersjonowanie kodu, tworzenie oprogramowania w zespole czy proces dostarczania kodu w dużych projektach to dla nas żaden problem :) Dzięki współpracy z firmą GE Digital 28.11.2017 r. poznaliśmy tajniki gita oraz release managementu. Dziękujemy serdecznie Krzysztofowi Marzeneckiemu oraz Ewie Łysakowskiej za część teoretyczną, wiele przydatnych ćwiczeń, a także możliwość przetestowania nowonabytych umiejętności w minikonkursie (tworzenie kalkulatora zgodnie z wymaganiami króla Eustachego okazało się trudniejsze niż myśleliśmy!).

Czytaj więcej

2017-11-28 KSITalk

Za nami pierwsze spotkanie w ramach KSITalks - serii spotkań raz w miesiącu, na których będziemy dzielić się wiedzą, planować kolejne wydarzenia oraz podsumowywać to co się już wydarzyło :)

Czytaj więcej

2017-11-19 Nowi gospodarze

Nadszedł czas przedstawić tegorocznych gospodarzy! Michał Kawiecki & Kuba Kiermasz witamy na pokładzie!

Czytaj więcej

2017-11-09 Palantir - Problem? Solve it!

Czy Machine Learning może pomóc w walce z terroryzmem, oszustwami bankowymi czy przemocą na ulicach? Jak inżynierowie podchodzą do rozwiązywania problemów?

Czytaj więcej

2017-11-08 KSI Camp

Hej, czy są tu jakieś pierwszaki? Dajcie jakikolwiek znak życia! Tak jak w zeszłym roku chcemy zorganizować dla Was mini warsztaty, które pomogą Wam na samym początku studiów. Matma, programowanie (bez tablic :P), a może wszystkie konta pocztowe studenta ii? O czym chcielibyście posłuchać? Koniecznie dajcie nam znać! Informacje o tym, kiedy zorganizujemy KSICamp i o czym będziemy mówić na najbliższych zajęciach podamy na FP oraz na kanale #ksicamp na Discordzie.

Czytaj więcej

2017-11-06 Microsoft Tech Talk - Cloud Infrastructure

Zapraszamy na Microsoft Tech Talk! Przed Wami możliwość posłuchania prelekcji inżynierów firmy Microsoft z siedziby w Seattle, którzy odkryją przed Wami tajemnice Cloud Infrastructure: Patterns and practices. Poza merytorycznym wykładem jest również pyszna pizza dla każdego zarejestrowanego uczestnika. Nie przegap takiej okazji!

Czytaj więcej

2017-10-28 Akademickie Mistrzostwa w Programowaniu Zespołowym

Z dumą informujemy, że nasz kołowicz Michał Zieliński wraz z drużyną zdobyli drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Gratulujemy!

Czytaj więcej

2017-10-26 Zebranie walne

Miło nam poinformować, że na wczorajszym zebraniu walnym Koła wybrany został nowy zarząd w składzie: Dominika Zając - Prezes Wojciech Sabała - Wiceprezes Adam Piekarczyk - Wiceprezes Szymon Smykała - Skarbnik Adam Pardyl - Sekretarz

Czytaj więcej

2017-10-02 Dołącz do KSI

Czas rozpocząć kolejny rok akademicki w najlepszym kole na świecie :) Tradycyjnie zapisywać się można u Zarządu: Adama, Daniela, Dominiki, Michała i Wojtka.

Czytaj więcej

2017-06-06 Stypendia na WMiI

Wydział Matematyki i Informatyki UJ przygotował specjalną ofertę stypendiów dla najzdolniejszych studentów.

Czytaj więcej

2017-05-28 Dzień Otwarty Motorola Solutions Polska

Dziękujemy serdecznie Motorola Solutions Polska za zaproszenie na dzień otwarty! Nasi przedstawiciele nie tylko mieli okazję zwiedzić labolatoria firmy ale i zapoznać się z softem produkowanym w Krakowie. Dodatkowo, nas KSIowicze zmiażdżyli konkurencę zajmując 2. i 3. miejsce w turnieju Gwenta! To był naprawdę dobry dzień :)

Czytaj więcej

2017-05-27 Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

Przez ostatnie 3 dni na krakowskim Rynku królowała Nauka i Sztuka! Jak co roku nie mogło nas tam zabraknąć! Dziękujemy wszystkim za wspólne poznawanie algorytmów, rozwiązywanie łamigłówek i gier logicznych. Gratulujemy również szczęśliwcom, którym udało się zdobyć milion w naszych informatycznych milionerach (wszyscy gracze mogą przyznać, że nie było to łatwe zadanie).

Czytaj więcej

2017-05-24 Lenistwo jest cnotą

Czy lenistwo może być cnotą? Nasi goście z firmy AVSystem udowodnią że tak :) Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wykład o dekalogu współczesnego programisty już 31.05 o godzinie 17.30.

Czytaj więcej

2017-05-08 Zmiany w komisji rewizyjnej

Miło nam poinformować, że w wyniku Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Koła Studentów Informatyki UJ do Komisji Rewizyjnej został wybrany Krzysiek Hajto. Krzysiek zastąpił na tym miejscu wieloletniego członka naszego Koła - Piotra Rytko.

Czytaj więcej

2017-04-21 Wielowątkowa apokalipsa C++

Co powiecie na wielowątkową apokalipsę? ;) Zapraszamy z AVSystem na wykład już w najbliższy wtorek o 17.00!

Czytaj więcej

2017-04-03 European Lisp Symposium

KSI podbija Brukselę, a konkretnie - European Lisp Symposium! Michał “phoe” Herda (członek Zarządu Koła) miał dziś odczyt o swoim projekcie dokumentacji Lispa - Common Lisp UltraSpec oraz wernisaż prac z okazji 60-lecia urodzin języka.

Czytaj więcej

2017-04-02 Szybsze kodzenie w IntelliJ - AVSystem

Dla wszystkich miłośników Javy, Scali i nie tylko przygotowaliśmy razem z firmą AVSystem coś specjalnego! Jak szybciej i wygodniej kodzić w IntelliJ Idea dowiecie się już 12.04 o godz. 17 - koniecznie sprawdźcie szczegóły na stronie wydarzenia i rezerwujcie czas. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

2017-03-26 Dzień Wydziału 2017

“Wokół Matematyki i Informatyki” - to hasło tegorocznego Dnia Wydziału, czyli okazji do poznania bliżej oferty WMiI, zarówno edukacyjnej jak i działalności studenckiej. Tym razem nasi kołowicze poprowadzą:

Czytaj więcej

2017-03-26 Dzień Otwarty UJ 2017

W zeszły piątek, 24 marca 2017 w Auditorium Maximum, odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak co roku przedstawiciele naszego Koła byli obecni na stoisku naszego Wydziału. Opowiadaliśmy maturzystom dlaczego warto studiować informatykę właśnie u nas, rozdawaliśmy gadżety i przeprowadziliśmy kilka konkursów.

Czytaj więcej

2017-03-22 Jak hacker patrzy na osobę atakowaną?

Zapraszamy serdecznie na wykład otwarty organizowany we współpracy ze Studenckim Kołem Informatyki Stosowanej UJ, prowadzony przez firmę Akamai Technologies - jedną z przodujących firm zajmujących się przechowywaniem danych.

Czytaj więcej

2017-03-22 13. Studencki Festiwal Informatyczny

Za nami kolejna, 13. już edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Jak co roku pasjonaci najnowszych technologii zjechali się do Krakowa by przez trzy dni dyskutować o informatyce w czasie licznych wykładów i warsztatów. Nie zabrakło największych gwiazd IT - w tym roku Festiwal odwiedzili m.in. Thomas H. Cormen (współtwórca słynnego “Wprowadzenia do algorytmów”), Andrew S. Tanenbaum (twórca Minixa), Jerzy Grębosz (autor niezastąpionej Symfonii C++) czy Paweł Sasko (jeden z twórców Wiedźmina). Nie zabrakło również konkursów - miłośnicy grywalizacji zbierali kody w grze SeekFINDInput, codziennie można było też wziąć udział w konkursie SFIcture of the day, w którym należało wykonać zdjęcie związane z motywem danego dnia. W sobotę odbył się również turniej gry Hearthstone, który organizowany był po raz pierwszy i okazał się strzałem w dziesiątkę.

Poza zaplanowanymi wykładami i warsztatami, uczestnicy mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez sponsorów. Wiele osób w przerwie pomiędzy kolejnymi atrakcjami korzystało ze strefy chillout rozwiązując łamigłówki i grając na konsoli.

Czytaj więcej

2017-03-20 Dojrzała Java 8

Minęły już trzy lata, odkąd wersja 8 Javy miała release. Było to wydanie niejako rewolucyjne: lambdy, Stream API, Optional i wiele innych. Czy po trzech latach nauczyliśmy się korzystać z dobrodziejstw nowej wersji? Kiedy nie używać Optionali? Czemu stream to nie zawsze dobry pomysł? Jaki wpływ Java 8 ma na biblioteki?

Czytaj więcej

2017-03-11 Nasz Kołowicz na European Lisp Symposium 2017

Czy wiecie, że mamy w Kole ludzi na tyle zwariowanych, że programują w Lispie, pracują nad rozwojem tego języka i jeszcze w dodatku nie boją się pokazywać swojej pracę za granicą? Michał “phoe” Herda pracuje nad nowym projektem dokumentacji Lispa, zwanej Common Lisp UltraSpec (CLUS), napisał o niej publikację naukową i będzie prezentował ją na konferencji European Lisp Symposium 2017 w Brukseli! Dodatkowo odbędzie się tam wernisaż grafiki Michała z okazji 60-tych urodzin języka Lisp.

Czytaj więcej

2017-03-09 Sukces naszego Kołowicza w Startup Games Sosnowiec

Miło nam poinformować, że Adam Orliński (którego na pewno kojarzycie jako prowadzącego zajęcia z Unity w naszym Kole) wygrał Startup Games Sosnowiec! Jego gra - Ignis zdeklasowała przeciwników - koniecznie śledźcie dalsze postępy w jej tworzeniu na profilu: Deusald

Czytaj więcej

2017-02-16 Google Hash Code at Jagiellonian!

Czy jesteś gotów na wyzwanie Google? Zarządzanie satelitami, dronami, street view czy optymalizacja data center - z takimi zadaniami mierzyli się uczestnicy poprzednich edycji Google Hash Code - zespołowego konkursu programistycznego. Tylko do 20.02 możecie jeszcze rejestrować swoje drużyny do udziału w tegorocznej edycji - koniecznie sprawdźcie szczegóły na oficjalnej stronie Google Hash Code Tak jak w poprzednim roku specjalnie dla Was organizujemy na naszym Wydziale hub tego konkursu - nie zabraknie tam na pewno pizzy, upominków od Google ani niepowtarzalnej atmosfery. Nie zapomnijcie zaznaczyć przy rejestracji, że się do nas wybieracie :) Do zobaczenia!

Czytaj więcej

2016-12-15 Zimowy Koncert WMiI i Wigilia Wydziałowa

Serdecznie zapraszamy na Zimowy Koncert Wydziału Matematyki i Informatyki - już 19 grudnia o 18:00. Po koncercie odbędzie się wigilia wydziałowa.

Czytaj więcej

2016-12-01 Imagine Camp Kraków

Interesuje Cię założenie swojego startupu? Chciałbyś rozkręcić własny biznes? Masz pomysł na świetny projekt i chcesz pokazać go światu? Już dziś zapraszamy Cię na Imagine Camp Kraków w środę, 7 grudnia o 15:00!

Czytaj więcej

2016-11-30 Mikołajkowe 40-lecie KSI

Czy wiesz że KSI obchodzi w tym roku swoje 40 urodziny? Z tej okazji przygotowaliśmy coś specjalnego! Już 6.12 zapraszamy wszystkich Kołowiczów i sympatyków na wspólne świętowanie.

Czytaj więcej

2016-11-18 Warsztaty gier azjatyckich - mahjong

Koło Matematyków Studentów UJ, Koło Studentów Informatyki UJ oraz Dalekowschodnie i Bliskowschodnie Koło Naukowe zapraszają na warsztaty / rozgrywki gier azjatyckich - tym razem będzie to mahjong, chiński i japoński. W planie nauka gry od podstaw jak i turnieje. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

2016-11-07 'Problem? Solve it!' - Warsztaty z Palantir

Może niektórzy z was myślą już o świętach, ale my nie ustajemy w organizowaniu kolejnych wydarzeń - tym razem chcielibyśmy zaprezentować wam warsztaty z amerykańską firmą Palantir, która specjalizuje się w analizie Big Data w szczególności pod kątem bezpieczeństwa publicznego, zwalczania terroryzmu i wykrywania oszustw finansowych. Ciekawych co może się wydarzyć podczas warsztatów na tak ekscytującym polu zapraszamy już 16 listopada na 17.00 do sali 1016!

Czytaj więcej

2016-10-29 Warsztaty z Unity 3D - edycja 2016/2017

Kto chce zbudować własną wersję Bombermana ręka do góry! Już w czwartek o 14.30 zapraszamy do KSI na kolejne warsztaty z Unity - całkowicie od podstaw. Jedyne wymagania to komputer z zainstalowanym Unity i chęć nauki - w razie problemów z przygotowaniem dajcie znać - pomożemy!

Czytaj więcej

2016-10-28 Wyniki Walnego Zebrania - nowe władze Koła

W ubiegłą środę, 26.10 odbyło się zebranie walne naszego Koła. Pożegnaliśmy stary zarząd, któremu dziękujemy za ostatni wspaniały rok, wysłuchaliśmy uwag komisji rewizyjnej, a także wybraliśmy naszych przedstawicieli na najbliższą kadencję.

Czytaj więcej

2016-10-27 Warsztaty VR

Już na początku listopada ruszamy z warsztatami tworzenia gier przy wykorzystaniu VR (rozszerzonej rzeczywistości) w Unity! Prowadzący - Tobiasz Porębski - krok po kroku poprowadzi nas przez wszystkie etapy tworzenia własnej gry. Termin: czwartki 16:00-17:30, sala: 0056

Czytaj więcej

2016-10-21 Tydzień Jakości Kształcenia

Na pewno w czasie studiów chociaż raz zauważyłeś że coś nie działa tak jak powinno i mogłoby być ulepszone. A może masz jakiś pomysł na poprawę nauczania na naszej uczelni ale nie wiesz komu mógłbyś go zgłosić? Teraz możemy coś zmienić! Już niedługo na Wydział Matematyki i Informatyki UJ i na całym Uniwersytet Jagielloński odbędzie się Tydzień Jakości Kształcenia.

Czytaj więcej

2016-10-20 KSI Camp #2

Wielkimi krokami zbliża się sobota - a co za tym idzie kolejne spotkanie KSICamp! Już o 10.00 spotykamy się w sali 0020 by kontynuować naukę linuksa oraz podstaw programowania. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

2016-10-20 Grupa Kraklisp

Czy są tutaj jacyś wielbiciele języka pełnego nawiasów? A może dopiero chcecie go poznać? Serdecznie zapraszamy na pierwszy wykład grupy Kraklisp w tym roku akademickim - już 28 października 2016 o godz. 16.00 w naszej siedzibie.

Czytaj więcej

2016-10-19 Walne Zebranie 2016

Zapraszamy wszystkich członków na coroczne Walne Zebranie Koła Studentów Informatyki UJ.

Czytaj więcej

2016-10-19 Google Days na UJ!

Za oknami jesień ale my stanowczo nie poddajemy się październikowej chandrze. Specjalnie dla was Koło Studentów Informatyki UJ przygotowało kolejne ciekawe wydarzenie - Google Day! :) Spragnionych wiedzy zapraszamy już 25.10 o godzinie 16.00 na wykład “Can we make Google a better interlocutor? Natural Language Processing: why it’s hard and why it’s worth it”. Poza samym wykładem, wcześnie zapraszamy Was na CV Office Hours.

Czytaj więcej

2016-10-15 Herbatka z KSI 2016 - Fotorelacja

Dziękujemy wszystkim za przybycie na spotkanie organizacyjno-informacyjno-pizzowe z KSI, połączone z otwarciem siedziby po remoncie! Dzięki Wam dowiedzieliśmy się że pokój koła pomieści ponad 80 osób!

Czytaj więcej

2016-10-13 Microsoft College Code Camp 2016

Przyszły tydzień będzie owocował w ciekawe wydarzenia dla wszystkich fanów technologii Microsoft (i nie tylko!). Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy Was na hackaton Microsoft College Code Camp - do zdobycia gadżety oraz wartościowe nagrody. Nie zapomnijcie o rejestracji pod adresem: https://www.meetup.com/Studenckie-Grupy-NET/events/234798384/

Czytaj więcej

2016-10-12 Remont

Prezes Koła dokonuje oficjalnego otwarcia siedziby po wakacyjnym remoncie z okazji 40-lecia KSI, poprzez przecięcie skrętki :P

Czytaj więcej

2016-10-11 Projekt Zespołowy na IIMK UJ

W tym roku nasze koło stworzyło stronę internetową, gdzie znajdziecie wszystkie informacje odnośnie przedmiotu projekt zespołowy na IIMK UJ- zajrzyjcie koniecznie pod adres: www.pz.ksi.ii.uj.edu.pl

Czytaj więcej

2016-10-09 Herbatka z KSI 2016

Zapraszamy wszystkich członków KSI oraz osoby zainteresowane naszym Kołem na kolejne spotkanie “herbatka z KSI”! Poza herbatą będzie można napić się oczywiście też kawy, zjeść ciastka oraz pizzę :P Do tego oficjalnie otworzymy naszą siedzibę po zakończonym remoncie!

Czytaj więcej

2016-10-01 ITAD 2016

Interesują Cię nowe technologie? Chcesz wiedzieć co jest teraz trendy w IT i uzyskać informacje od najlepszych specjalistów? Konferencja IT Academic Day to wydarzenie właśnie dla Ciebie! Zapraszamy Cię już 18.10.2016 (wtorek) do auli Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.

Czytaj więcej

2016-09-29 Małopolska Noc Naukowców 2016

Już jutro Małopolska Noc Naukowców na UJ! Zobaczcie koniecznie co przygotowali na ten wieczór członkowie naszego Koła :) Widzimy się już jutro na Łojasiewicza 6

Czytaj więcej

2016-09-13 MNN - współpraca z Estimote

Tak pracowaliśmy nad aplikacją na warsztat z Internet of Things z użyciem beaconów od Estimote, Inc. na Małopolską Noc Naukowców ;) Zapraszamy 30 września na nasz Wydział! :D

Czytaj więcej

2016-06-14 Sesja z KSI

W ramach wspólnej walki z sesją chcemy wam zaproponować powtórkowe spotkania w kole. Na razie zaplanowane są:

Czytaj więcej

2016-06-03 Bluzy wydziałowe

A czy Ty już zamówiłeś naszą wydziałową bluzę? :)

Czytaj więcej

2016-05-30 mikroSFI #4 - Machine Learning

Zapraszamy Was na czwarte mikroSFI - jednodniowe, popołudniowe spotkanie ze specjalistami i hobbystami w danej dziedzinie. Tematem przewodnim tej edycji będzie Machine Learning. Zarezerwujcie sobie czas 7 czerwca o godzinie 16:30. Do zobaczenia na prelekcjach odbywających się na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ w sali 0089.

Czytaj więcej

2016-05-24 TEAMWORK FTW

Teamwork - podstawa pracy nowoczesnych programistów. Jak dogadać się w zespole? Jak niesztampowo podchodzić do rozwiązywania problemów? Na wszystkie te pytania odpowiedzi poznaliśmy 24.05.2016 o godzinie 16.30. na warsztatach prowadzonych przez mgr Tomasza Służalca. Uczestnicy mieli też szansę przetestować swoje umiejętności w praktyce - ich zmagania zobaczyć możecie w galerii zdjęć na facebooku. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Czytaj więcej

2016-05-20 Laudacje studenckie

Właśnie trwa głosowanie Laudacji Studenckich w kategoriach Przyjaciel Studenta oraz Pomocna Dłoń! Zachęcamy do głosowania na kandydatów z naszego Wydziału (rok temu właśnie nasi pracownicy otrzymali laudacje). Aby zagłosować, wchodzimy na USOSa -> Moduły Dodatkowe (na prawo od “Dla studenta”) -> Wybory -> na samym dole są aktywne głosowania -> wybieramy p. Aleksandrę Cyran oraz dr Krzysztofa Ciesielskiego. Głosujcie!

Czytaj więcej

2016-05-16 W kierunku Continuous Delivery

Czy chcesz dowiedzieć się:

Czytaj więcej

2016-05-14 Współpraca z AIP

W ubiegły czwartek Dominika i Adam odwiedzili w imieniu KSI Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ, by przedstawić działalność naszego Koła i lepiej zapoznać się z działaniami AIP. Jeżeli jesteście zainteresowani założeniem własnego biznesu lub uczestnictwem w ciekawych szkoleniach koniecznie zajrzyjcie na profil AIP na facebooku. Mamy nadzieję na owocną współpracę!

Czytaj więcej

2016-05-09 Juwenaliowy Grill Wydziałowy

Sezon grillowy czas rozpocząć! Przy okazji nagrania filmu wydziałowego zajadać się będziemy grillowanymi przysmakami w doborowym towarzystwie. Już w najbliższy czwartek 12.05 o 18.00 widzimy się w okolicach siłowni pod chmurką!

Czytaj więcej

2016-05-01 Warsztaty z Unity 3D

Kto chce zbudować własną wersję Bombermana ręka do góry! Już w czwartek o 14.30 zapraszamy do KSI na kolejne warsztaty z Unity - całkowicie od podstaw. Jedyne wymagania to komputer z zainstalowanym Unity i chęć nauki - w razie problemów z przygotowaniem dajcie znać - pomożemy!

Czytaj więcej

2016-05-01 Konferencja Liczby-Komputery-Życie 2016

Serdeczenie zapraszamy na piątą edycję konferencji Liczby-Komputery-Życie, którą współorganiozujemy razem z Kołem Naukowym Bioinformatyki UJ, która odbędzie się już niedługo na naszym Wydziale. Konferencja ma na celu zapoznanie studentów z dostępnymi technikami i praktycznymi zastosowaniami matematyki i informatyki, o których rzadko mówi się na kursach bioinformatycznych.

Czytaj więcej

2016-05-01 Festiwal Nauki 2016

KSI które jak co roku pojawia się na Festiwalu Nauki z masą atrakcji dla wszystkich zaprasza na wydarzenie, które odbędzie się w dniach 19-21 maja 2016 r. na płycie krakowskiego rynku! Będzie drukarka 3D, algorytmy i programowanie dla bardzo poczatkujących, gry logiczne i wiele więcej.

Czytaj więcej

2016-04-29 Akamai Academy - Attack of the clones

Zapraszamy na ostatni wykład z serii Akamai Academy. Prowadzony będzie przez Product Architecta - Michała Pażucha. Tematem wykładu będzie “Atak Klonów, czyli wprowadzenie do DoS i DdoS”. Odbędzie się 10 maja 2016 o godzinie 16.00 w sali 0089 Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.

Czytaj więcej

2016-03-17 Dzień wydziału

Za nami kolejna wspaniała edycja Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki - dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Czytaj więcej

2016-03-16 What's your Super-Data-Power? Duże dane – duża moc! GE HC Kraków

Zapraszamy na wykład oraz warsztaty organizowane przez General Electric Healthcare IT Center of Excellence Kraków oraz KSI. Przyłącz się do nas I odkryj czym jest Big Data – jej zakres, metody, technologie, zalety i wyzwania, a wszystko to w praktyce!

Czytaj więcej

2016-02-29 Akamai Academy - HTTP/2 - A new hope

Zapraszamy na drugi wykład prowadzony przez firmę Akamai w ramach cyklu Akamai Academy. Tematem obecnej edycji jest “HTTP/2 - A new hope”. Odbędzie się on 8 marca (wtorek) 2015 o godzinie 16:15 w sali 0089 na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Wykład jest skierowany do wszystkich chcących się czegoś dowiedzieć studentów, nie trzeba spełniać żadnych wstępnych wymagań, dla obecnych zwolnienia z zajęć.

Czytaj więcej

2016-02-17 Dzień Wydziału 2016

Wielkimi krokami zbliża się marzec a co za tym idzie - Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki! Jak co roku KSIowicze przygotowali z tej okazji wiele ciekawych warsztatów - już dzisiaj zobaczcie co ciekawego będzie na Was czekać 16.03.

Czytaj więcej

2016-02-15 Sesja zimowa 2016

Wspólnych zmagań z sesją ciąg dalszy! Zapraszamy (standardowo do siedziby KSI, sala 1173) na przygotowania przed:

Czytaj więcej

2016-02-15 12. SFI

Przed nami kolejna, 12. edycja SFI - Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Jest to bezpłatna, międzynarodowa konferencja organizowana non-profit przez studentów, dla studentów (i nie tylko!). Jej tematyka obejmuje zagadnienia związane z branżą IT. Ciekawe wykłady i warsztaty prowadzone przez znanych specjalistów, atrakcyjne konkursy, moc wrażeń - to wszystko czeka na Was, Uczestnicy!

Czytaj więcej

2016-02-03 Zwiedzanie labów Motoroli

Zwiedzanie labów, prezentacja krótkofalówek i sprzętu, z którego korzystają m.in. służby ratunkowe, prezentacja działalności firmy i możliwości staży oraz zatrudnienia, gra Agile i oczywiście niezastąpiona pizza - to wszystko czekało w piątek na naszych kołowiczów, którzy wybrali się na wycieczkę do Centrum oprogramowania Motoroli. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie Motorola Solutions Polska za zaproszenie. Poniżej kilka zdjęć z naszej piątkowej wycieczki:

Czytaj więcej

2016-02-01 Google Hash Code 2016

W tym roku KSI zorganizowało jedyny w Krakowie hub hackathonu Google Hash Code.

Czytaj więcej

2016-01-13 mikroSFI

mikroSFI #3 już jutro! Jednym z prelegentów jest Krzysiek Kotlarek - były prezes KSI.

Czytaj więcej

2015-11-02 Google Days na UJ!

Koło Studentów Informatyki UJ zaprasza wszystkich na 3 wydarzenia z Google – w tym dwa kończące się pizzą!

Czytaj więcej

2015-11-01 Zamek elektroniczny w siedzibie koła

Dotychczas dostęp do siedziby KSI (sala 1173) odbywa się za pomocą zwykłego klucza. Zdecydowaliśmy się opracować własny zamek elektroniczny (niezależny od systemu wydziałowego), tak aby każdy członek KSI posiadający zwykłą legitymację studencką był w stanie wejść do Koła.

Czytaj więcej

2015-10-01 ITAD 2015

Zapraszamy na kolejną edycję konferencji IT Academic Day, która odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Czytaj więcej

2015-01-01 Biblioteka KSI zaprasza

Zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki. Przyjmujemy także książki związane z informatyką/matematyką (ale nie przynoście nam dokumentacji Turbo Pascala 4.0)

Czytaj więcej