Koło Studentów Informatyki UJ

KSI ­ czternasta litera alfabetu greckiego (który z pewnością poznasz na Wstępie do Teorii Mnogości) na naszej uczelni zyskała szczególne znaczenie. Pod tym symbolem kryje się bowiem Koło Studentów Informatyki UJ – organizacja, którą powinien znać każdy student informatyki (i nie tylko!). Od prawie 40 lat zrzeszamy kreatywne i ciekawe świata osoby, które nie chcą ograniczać się wyłącznie do obowiązkowych zajęć na uczelni.

Czytaj więcej

Wydarzenia

Warsztaty, wykłady, konferencje - jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi nowinkami w branży, poznać nowe technologie czy spotkać się z innymi pasjonatami IT - ta zakładka jest dla ciebie. Znajdziesz tutaj wydarzenia organizowane przez KSI, a także ciekawe eventy innych organizacji, na które z pewnością warto zajrzeć.

Czytaj więcej

Centrum projektowe

Jeżeli szukasz miejsca gdzie w spokoju możesz przylutować, spiłować, skręcić, rozkręcić, zdiagnozować swój sprzęt, postawić własny serwer, zbudować drukarkę 3D lub zrealizować swój własny pomysł - zajrzyj koniecznie do naszego Centrum Projektowego (sala 1166).

Czytaj więcej

Ucz się z KSI

Studia to także czas kiedy można się czegoś... nauczyć ;) KSI w tym pomaga - nie tylko dając przestrzeń gdzie możecie w grupie pouczyć się do kolosa, ale współorganizując warsztaty i szkolenia - np. z Ruby on Rails, Gita, czy umiejętności miękkich. Jeśli czegoś nie umiesz to w KSI na pewno znajdzie się ktoś kto to już zdał i jest chętny Ci pomóc!

Czytaj więcej

Serwerownia

W KSI mamy też własną serwerownię pełną serwerów w pełni przez nas zarządzanych (stoi tam m.in. ta strona) oraz udostępniamy miejsce dla serwerów Kół Naukowych i naszych Kołowiczów.

Czytaj więcej

Projekty

Klaster obliczeniowy, elektroniczny zamek do drzwi, własny serwer druku, informator dla studentów naszego Wydziału, interaktywna strona Dnia Wydziału - to tylko część z realizowanych przez nas projektów. Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej na ich temat. I koniecznie zajrzyj na naszego GitHuba!

Czytaj więcej

Aktualności

Konferencje, warsztaty, wykłady, najnowsze przedsięwzięcia - w tej zakładce zawsze znajdziesz to czym obecnie żyje nasze Koło.

2018-11-27 Czy programista może wyleczyć raka?

We wtorkowy wieczór firma Ardigen przybliżyła nam temat technologii, dzięki którym współczesna informatyka jest w stanie walczyć z chorobami.

Czytaj więcej

2018-10-29 Facebook & Machine Learning at Jagiellonian

29 października nasz wydział odwiedził Facebook. Mieliśmy okazję posłuchać o Machine Learningu, który jest stosowany przez firmę do targetowania reklam pod konkretnych odbiorców.

Czytaj więcej

2018-10-18 Microsoft Tech Talk - When code meets the real world

18 października odwiedziła nas firma Microsoft! John Socha, twórca pierwszego odświerzacza ekranu i Norton Commandera, opowiedział nam o praktycznych aspektach inżynierii oprogramowania przy pracy nad Azure. Azure to tworzona przez Microsoft platforma obliczeniowa w chmurze.

Czytaj więcej

2018-10-16 Google Tech Talk at Jagiellonian University

Google Tech Talk już za nami. Tym razem dowiedzieliśmy się o systemie Borg, który jest rozwijany przez Google w Warszawie. System Borg zarządza klastrami serwerowymi, administruje tysiącami procesów z tysięcy aplikacji i wieloma maszynami.

Czytaj więcej
Wszystkie artykuły znajdziesz w dziale Aktualności