Koło Studentów Informatyki UJ

KSI ­ czternasta litera alfabetu greckiego (który z pewnością poznasz na Wstępie do Teorii Mnogości) na naszej uczelni zyskała szczególne znaczenie. Pod tym symbolem kryje się bowiem Koło Studentów Informatyki UJ – organizacja, którą powinien znać każdy student informatyki (i nie tylko!). Od prawie 40 lat zrzeszamy kreatywne i ciekawe świata osoby, które nie chcą ograniczać się wyłącznie do obowiązkowych zajęć na uczelni.

Czytaj więcej

Wydarzenia

Warsztaty, wykłady, konferencje - jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi nowinkami w branży, poznać nowe technologie czy spotkać się z innymi pasjonatami IT - ta zakładka jest dla ciebie. Znajdziesz tutaj wydarzenia organizowane przez KSI, a także ciekawe eventy innych organizacji, na które z pewnością warto zajrzeć.

Czytaj więcej

Centrum projektowe

Jeżeli szukasz miejsca gdzie w spokoju możesz przylutować, spiłować, skręcić, rozkręcić, zdiagnozować swój sprzęt, postawić własny serwer, zbudować drukarkę 3D lub zrealizować swój własny pomysł - zajrzyj koniecznie do naszego Centrum Projektowego (sala 1166).

Czytaj więcej

Ucz się z KSI

Studia to także czas kiedy można się czegoś... nauczyć ;) KSI w tym pomaga - nie tylko dając przestrzeń gdzie możecie w grupie pouczyć się do kolosa, ale współorganizując warsztaty i szkolenia - np. z Ruby on Rails, Gita, czy umiejętności miękkich. Jeśli czegoś nie umiesz to w KSI na pewno znajdzie się ktoś kto to już zdał i jest chętny Ci pomóc!

Czytaj więcej

Serwerownia

W KSI mamy też własną serwerownię pełną serwerów w pełni przez nas zarządzanych (stoi tam m.in. ta strona) oraz udostępniamy miejsce dla serwerów Kół Naukowych i naszych Kołowiczów.

Czytaj więcej

Projekty

Klaster obliczeniowy, elektroniczny zamek do drzwi, własny serwer druku, informator dla studentów naszego Wydziału, interaktywna strona Dnia Wydziału - to tylko część z realizowanych przez nas projektów. Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej na ich temat. I koniecznie zajrzyj na naszego GitHuba!

Czytaj więcej

Aktualności

Konferencje, warsztaty, wykłady, najnowsze przedsięwzięcia - w tej zakładce zawsze znajdziesz to czym obecnie żyje nasze Koło.

2017-11-28 Warsztaty - Git & Release management z GE Digital

Wersjonowanie kodu, tworzenie oprogramowania w zespole czy proces dostarczania kodu w dużych projektach to dla nas żaden problem :) Dzięki współpracy z firmą GE Digital 28.11.2017 r. poznaliśmy tajniki gita oraz release managementu. Dziękujemy serdecznie Krzysztofowi Marzeneckiemu oraz Ewie Łysakowskiej za część teoretyczną, wiele przydatnych ćwiczeń, a także możliwość przetestowania nowonabytych umiejętności w minikonkursie (tworzenie kalkulatora zgodnie z wymaganiami króla Eustachego okazało się trudniejsze niż myśleliśmy!).

Czytaj więcej

2017-11-28 KSITalk

Za nami pierwsze spotkanie w ramach KSITalks - serii spotkań raz w miesiącu, na których będziemy dzielić się wiedzą, planować kolejne wydarzenia oraz podsumowywać to co się już wydarzyło :)

Czytaj więcej

2017-11-19 Warsztaty - Git & Release management z GE Digital

Nadszedł czas przedstawić tegorocznych gospodarzy! Michał Kawiecki & Kuba Kiermasz witamy na pokładzie!

Czytaj więcej

2017-11-09 Warsztaty - Git & Release management z GE Digital

Czy Machine Learning może pomóc w walce z terroryzmem, oszustwami bankowymi czy przemocą na ulicach? Jak inżynierowie podchodzą do rozwiązywania problemów?

Czytaj więcej
Wszystkie artykuły znajdziesz w dziale Aktualności