O KSI

Od 1976 roku Koło Studentów Informatyki zrzesza studentów zainteresowanych rozwojem swojej wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętej informatyki na jednym z najstarszych i najlepszych uniwersytetów w Europie.

Czym się zajmujemy?

Struktura organizacji

KSI jest organizacją "dla studentów, przez studentów" i jest zarządzana w ten sam sposób. Organami kierującymi KSI są:

 • Walne zebranie członków - gdzie każdy z członków Koła ma prawo głosu nad najważniejszymi decyzjami dla KSI,
 • Zarząd - wykonawcze ramie KSI,
 • Komisja rewizyjna - kontroluje działanie organizacji.

Zarząd

Wybierany przez Walne Zgromadzenie członków Koła na roczną kadencję reprezentuje Koło oraz kieruje jego rozwojem.

Filip Szymeczko

Prezes

Dominika Duda

Wiceprezes

Paweł Ryś

Skarbnik

Agata Brachmańska

Członek zarządu

Tomasz Miśkowicz

Członek zarządu

Franciszek Stachura

Członek zarządu

Opiekun naukowy Koła

 • prof. dr hab. inż. Marek Skomorowski

Prof. Skomorowski jest opiekunem naukowym naszego Koła, honorowym członkiem oraz dyrektorem Instytutu Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Komisja rewizyjna

Nadzoruje i rewiduje działania Koła.

 • Daniel Barczyk
 • Tomasz Dądela
 • Mikołaj Janusz

Administratorzy

Odpowiedzialni za serwery i sieć Koła.

 • Ignacy Alwasiak
 • Mikołaj Janusz
 • Piotr Zieliński

Gospodarze

Dbają o stan pomieszczeń i majątku Koła.

 • Monika Mikuła
 • Jakub Parapura

Członkowie honorowi

Wyróżnieni członkowie z zasługami na rzecz rozwoju Koła

 • Kamil Drobniak
 • Michał Herda
 • Piotr Maliszewski
 • Adam Piekarczyk
 • Wojciech Sabała
 • Dorota Sadza
 • Dominik Wołek
 • Dominika Zając
 • Adam Zydroń

Historia Koła

2020-2030

2021/2022

Prezes: Daniel Barczyk
Wiceprezesi: Wiktor Prządka
Skarbnik: Paweł Ryś
Członkowie Zarządu: Paweł Gmerek, Karol Sygiet, Filip Szymeczko
Administratorzy: Mikołaj Janusz, Jakub Parapura, Piotr Zieliński
Gospodarze: Monika Mikuła
Komisja Rewizyjna: Mateusz Maćkowski, Adam Pardyl, Łukasz Sereda

2020/2021

Prezes: Łukasz Sereda
Wiceprezesi: Daniel Barczyk
Skarbnik: Mateusz Maćkowski
Członkowie Zarządu: Adam Pardyl, Katarzyna Płoskonka, Wiktor Prządka
Administratorzy: Adam Pardyl, Mateusz Maćkowski, Adam Piekarczyk, Michał Piotrowski, Rafał Burczyński, Katarzyna Płoskonka
Pełnomocnicy: Daniel Barczyk, Marek Grzelak
Gospodarze: Monika Mikuła, Mateusz Olszewski
Komisja Rewizyjna: Wojciech Sabała, Szymon Smykała, Dominik Wołek

2010-2020

2019/2020

Prezes: Dominik Wołek
Wiceprezesi: Adam Pardyl
Skarbnik: Łukasz Sereda
Członkowie Zarządu: Mateusz Maćkowski, Elwira Zimoch
Administratorzy: Adam Pardyl, Mateusz Maćkowski, Adam Piekarczyk, Michał Piotrowski, Rafał Burczyński, Katarzyna Płoskonka
Pełnomocnicy: Daniel Barczyk, Marek Grzelak
Gospodarze: Monika Mikuła, Mateusz Olszewski
Komisja Rewizyjna: Adam Piekarczyk, Wojciech Sabała, Jakub Kiermasz

2018/2019 - Niekończący się rozwój

Organizowaliśmy Tech Talk i Estimathon z Jane Street oraz wykład "Czy programista może wyleczyć raka?" z Ardigen. Tradycyjnie już uczestniczyliśmy w Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie, Małopolskiej Nocy Naukowców oraz Google Hash Code. Współorganizowaliśmy Targi Kariery, warsztaty "Przygotuj się do rekrutacji" z Talent Place i Tech Talk + VR demo z DisplayLink oraz wykład "Jak działa twój mózg" z Kołem Naukowym Neuronus i Naukowym Kołem Robotyki i Sztucznej Inteligencji.
Prezes: Adam Piekarczyk
Wiceprezesi: Adam Pardyl, Wojciech Sabała
Skarbnik: Szymon Smykała
Sekretarz: Dominik Wołek
Członkowie Zarządu: Jakub Kiermasz, Mateusz Maćkowski
Gospodarze: Mateusz Gwóźdź, Łukasz Sereda
Komisja Rewizyjna: Michał Herda, Dominika Zając

2017/2018 - Ksi Talk is alive!

Rozpoczęliśmy serię spotkań Ksi Talk! Organizowaliśmy wiele wydarzeń takich jak: Ksi Camp, warsztaty z Intel AI Academy, Solving Real-World Problems z Palantir oraz Git & Release management z firmą GE Digital, wykłady "Od prostej aplikacji do Facebooka" i "Loguj mądrze z Elastic Stackiem" z AVSystem oraz "Jak pisać dobry software w chmurze?" z Relativity. Współorganizowaliśmy Microsoft Tech Talk i tradycyjnie już SFI. Poza równie tradycyjnym uczestnictwem w Dniu Wydziału oraz Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego byliśmy na Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie oraz Targach Kół Naukowych, a także braliśmy udział w Google Hash Code i warsztatach "Expo & React Native" organizowanych przez Software Mansion. Gościliśmy również grupę studentów z Studievereniging Technische Informatica Rotterdam z Holandii.
Prezes: Dominika Zając
Wiceprezesi: Adam Piekarczyk, Wojciech Sabała
Skarbnik: Szymon Smykała
Sekretarz: Adam Pardyl
Gospodarze: Michał Kawiecki, Jakub Kiermasz
Komisja Rewizyjna: Michał Herda, Krzysztof Hajto

2016/2017 - Zwyciężamy!

Nasi kołowicze zdobywali wiele osiągnięć takich jak: zwycięstwo na Startup Games Sosnowiec przez Adama Orlińskiego, wystąpienie Michała "phoe" Herdy na European Lisp Symposium, czy zdobycie drugiego miejsca przez Michała Zielińskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Współpracowaliśmy z wieloma firmami. Uczestniczyliśmy w Google Hash Code, gościliśmy u siebie firmę Palantir. Organizowaliśmy serię wykładów z firmą AVSystem o następujących tematach: "Dojrzała Java", "Szybsze kodzenie w IntelliJ" i "Wielowątkowa apokalipsa C++" oraz "Lenistwo jest cnotą". Tradycyjnie już współorganizowaliśmy SFI oraz uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego i Dniu Wydziału.
Prezes: Dominika Zając
Wiceprezesi: Adam Piekarczyk, Wojciech Sabała
Skarbnik: Michał Herda
Sekretarz: Daniel Skowroński
Gospodarze: Michał Kurzyński, Tobiasz Porębski
Komisja Rewizyjna: Piotr Rytko, Tomasz Zub

2015/2016 - Świętujemy 40-lecie!

Rok rozpoczynamy od nadania Adamowi Zydroniowi Honorowego Członkostwa oraz odświeżenia pomysłu Informatora Studenta. Ale to dopiero początek! Wciąż angażujemy się we współpracę z firmami zewnętrznymi czego efektem są liczne wykłady i warsztaty (Google Tech Talk, IT Academy Days, Akamai Academy, wykład Asseco i GE Healthcare, wycieczka do labów Motoroli). Powstają również projekty informatyczne - zamek elektroniczny do siedziby Koła, system Elektronicznej Rekrutacji Członków, nowa strona internetowa czy profil na Instagramie. Nie zapominamy przy tym o naszych "stałych" wydarzeniach jak Dzień Wydziału, Małopolska Noc Naukowców, Studencki Festiwal Informatyczny, raj Collegum Physicum czy Festiwal Nauki. Powracamy także do grona organizatorów konferencji "Liczby-komputery-życie". Rozpoczynamy także całkowicie nowe przedsięwzięcia takie jak organizacja Huba (jednego z 3 w Polsce!) Google Hash Code, MikroSFI, warsztaty z umiejętności miękkich "Teamwork FTW", podstaw Unity czy Juwenaliowy Grill Wydziałowy. Aktywnie angażujemy się także w tworzenie filmu promocyjnego wydziału. W ramach rocznicowych obchodów rozdajemy nowe koszulki kołowe, naklejki na laptopy, a także kredki i kubki z naszym logo. Dzięki zaangażowaniu Michała Herdy możemy grać w KSIrciankę - całkowicie opartą na postaciach i wydarzeniach z naszego Koła. Tworzymy nową stronę internetową przedmiotu projekt zespołowy, a także rozdajemy weściówki na konferencję Confidence. Aby w tym wszystkim nie umrzeć z gorąca kupujemy wiatraki do naszej serwerowni.
Prezes: Piotr Maliszewski
Wiceprezesi: Adam Piekarczyk, Dominika Zając
Skarbnik: Tomasz Zub
Sekretarz: Daniel Skowroński
Gospodarze: Patrycja Brzeska, Michał Kurzyński
Komisja Rewizyjna: Szymon Borak, Piotr Rytko

2014/2015 - Świat w 3D

Dlaczego mamy się ograniczać do dwóch wymiarów - wydrukujmy to w trójwymiarze! Ten cel przyświeca nam gdy w pocie czoła budujemy własną drukarkę 3D. Nie zapominamy również o naszych tradycyjnych już wydarzeniach - Festiwalu Nauki, Studenckim Festiwalu Informatycznym, IT Academic Days, Współorganizujemy również całkiem nowe wydarzenia na naszym Wydziale - Google tech Talk oraz skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalych Junior IT Academic Day. Nie może zabraknąć również elementu integracyjnego w postaci Herbatki u KSI.
Prezes: Piotr Maliszewski
Wiceprezesi: Arkadiusz Czekajski, Tomasz Zub
Skarbnik: Krzysztof Hajto
Sekretarz: Wit Szoniec
Gospodarze: Patrycja Brzeska
Komisja Rewizyjna: Szymon Borak, Piotr Rytko

2013/2014 - Wciąż się kręci!

Do prężnie działającego grona wydarzeń organizowanych i współorganizowanych przez KSI dochodzą warsztaty PHP we wsółpracy z Codete. Nie zapominamy również o naszych stałych pozycjach w kalendarzu - Dniu Wydziału, Festiwalu Nauki, IT Academic Days, Studenckim Festiwalu Informatycznym, Małopolskiej Nocy Naukowców oraz Facebook Tech Talk.
Prezes: Arkadiusz Czekajski
Wiceprezesi: Matheus Czogalla, Piotr Maliszewski
Skarbnik: Krzysztof Hajto
Sekretarz: Michalina Hansdorfer
Gospodarze: Wit Szoniec
Komisja Rewizyjna: Szymon Borak, Piotr Rytko

2012/2013 - Ambitnie

Przyjemności przyjemnościami ale studia też ktoś zdać musi - właśnie temu wyzwaniu służy nowo powstała Sekcja Zajęć Wspomagających oraz sekcje Systemów Wbudowanych i Androida. Nie zapominamy jednak przy tym o promowaniu IT i Wydziału między innymi w czasie IT Academic Days, Studenckiego Festiwalu Informatycznego, Dnia Wydziału, Dnia Otwartego UJ, konferencji Liczby-komputery-życie, Małopolskiej Nocy Naukowców. Współpracujemy z największymi firmami branży tworząc m.in. warsztaty z firmą Sii czy Facebook Tech Talk. Nie zapominamy w tym wszystkim również o przyjemnościach dla ducha takich jak żagle czy wspólne wyjście do kina (obowiązkowo w kołowych koszulkach).
Prezes: Krzysztof Kotlarek
Wiceprezesi: Gabriel Fortin, Adam Zydroń
Skarbnik: Krzysztof Hajto
Sekretarz: Arkadiusz Czekajski
Gospodarze: Szymon Borak
Komisja Rewizyjna: Piotr Rytko, Michał Wszołek

2011/2012 - Nuda? Nie u nas!

Kolejna edycja Studenckiego Festiwalu Naukowego, współorganizowana z Instytutem Psychologii UJ konferencja "Człowiek zalogowany", Festiwal Nauki, Rajd Collegium Physicum, Dzień Wydziału, Małopolska Noc Naukowców, wsparcie Koła Naukowego Robotyki "Robotics" - kto inny mógłby złapać mocnej zadyszki ) My jednak raczymy się tylko zimną colą (z nowo zakupionej lodówki) i działamy w sekcjach .NET i Android, organizujemy warsztaty z Ruby on Rails i jQuery oraz dbamy o integrację naszych KSIowiczów pamiętając o planszówkach, wigilii wydziałowej, żaglach, oglądaniu filmów oraz zajadaniu pizzy.
Prezes: Szymon Borak
Wiceprezesi: Arkadiusz Czekajski, Michał Wszołek
Skarbnik: Albert Łącki
Sekretarz: Michalina Hansdorfer
Gospodarze: Martyna Wilk
Komisja Rewizyjna: Gabriel Fortin, Adam Zydroń

2010/2011 - Międzynarodowo Computer Science Students' Association

W Polsce już nas znają - kolej na cały świat. Oficjalnie przyjmujemy anglojęzyczną wersję nazwy naszego koła, a także logotyp naszej organizacji. Nie zwalniamy też tempa przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń - do wcześniej już organizowanego Studenckiego Festiwalu Informatycznego dołączają IT Academic Days oraz organizowana razem z Kołem Matematyków Studentów oraz Naukowym Kołem Studentów Biotechnologii "Mygen" konferencja "Liczby-komputery-życie". Nie zapominamy również o integracji (Majówka, wielkie bożonarodzeniowe oglądanie filmów, Informatyka pod Żaglami, SKI KSI w Małastowie), ani o najmłodszych studentach, dla których razem z Wydziałową Radą Samorządu Studentów przygotowujemy i wydajemy Informator.
Prezes: Michał Wszołek
Wiceprezesi: Kamil Kraszewski, Albert Łącki
Skarbnik: Alan Klimowski
Sekretarz: Szymon Borak
Gospodarze: Michalina Hansdorfer
Komisja Rewizyjna: Maria Chmaj, Karol Kosiński

2000-2010

2009/2010 - KSI eventami stoi!

Lubimy pokazywać informatykę i nasz Wydział z jak najlepszej strony - i robimy to dobrze! Rok akademicki 2009/2010 potwierdza to wieloma udanymi wydarzeniami Studenckim Festiwalem Informatycznym, Festiwalem Nauki, Małopolską Nocą Naukowców, Dniem otwartym Wydziału. W czasie wakacji łączymy miłe z pożytecznym w czasie wyjazdu naukowo-integracyjnego "Informatyka pod Żaglami". Doceniamy również tych, którzy najmocniej angażują się w działalność KSI - Dorota Sadza długoletnia Zastępczyni Prezesa KSI oraz opiekun Koła - dr hab. inż. Marek Skomorowski otrzymują Honorowe Członkostwo.
Prezes: Maria Chmaj
Wiceprezesi: Paulina Gajda, Kamil Kraszewski
Skarbnik: Kamil Bartocha
Sekretarz: Aleksandra Bieńkowska
Gospodarze: Karol Kosiński
Komisja Rewizyjna: Piotr Bzdęga, Marek Maśko

2008/2009

Nasza siedziba staje otworem przed każdym z kołowiczów!
Prezes: Maria Chmaj
Wiceprezesi: Dorota Sadza
Skarbnik: Kamil Bartocha
Sekretarz: Aleksandra Bieńkowska
Bibliotekarze: Karol Kosiński
Komisja Rewizyjna: Tomasz Paczkowski, Marek Maśko

2007/2008

A najcenniejsze skarby lądują w sejfie.
Prezes: Anna Jaworska
Wiceprezesi: Dorota Sadza
Skarbnik: Łukasz Kaczara
Sekretarz: Paweł Jaworski
Bibliotekarze: Karol Kosiński
Komisja Rewizyjna: Dariusz Jaros, Jarosław Zając

2006/2007

W naszej biblioteczce pojawiają się Grębosz, Cormen i Opiala. Każdy kołowicz otrzymuje ksiową koszulkę.
Prezes: Anna Milcarz
Wiceprezesi: Dorota Sadza
Skarbnik: Tomasz Jurkiewicz
Sekretarz: Dariusz Jaros
Bibliotekarze: Tomasz Mikołajewski
Komisja Rewizyjna: Paweł Jaworski, Łukasz Kaczara

2005/2006

Prezes: Jarosław Zając
Wiceprezesi: Łukasz Kaczara, Paweł Jaworski
Skarbnik: Tomasz Jurkiewicz
Sekretarz: Michał Grudzień
Bibliotekarze: Dariusz Jaros
Komisja Rewizyjna: Tomasz Mikołajewski, Anna Milcarz

2004/2005

Razem z kołami z UEKu, AGH i PK organizujemy pierwszą edycję Studenckiego Festiwalu Informatycznego
Prezes: Jarosław Zając
Wiceprezesi: Anna Maczuga
Skarbnik: Piotr Krukowiecki
Sekretarz: Michał Grudzień
Bibliotekarze: Bartłomiej Siwek
Komisja Rewizyjna: Renata Szymonek, Michał Masiarek

2003/2004

Prezes: Piotr Długoń-Ryba
Wiceprezesi: Jarosław Zając
Skarbnik: Jolanta Momot
Sekretarz: Krzysztof Urbański
Bibliotekarze: Julian Ludwikowski
Komisja Rewizyjna: Michał Oczak, Piotr Krukowiecki

2002/2003

Prezes: Piotr Długoń-Ryba
Wiceprezesi: Jarosław Zając
Skarbnik: Marta Mierzejewska
Sekretarz: Maciej Słomczyński
Bibliotekarze: Julian Ludwikowski
Komisja Rewizyjna: Renata Szymonek, Piotr Krukowiecki

2001/2002

W naszym kole pojawia się nowa drukarka atramentowa :)
Prezes: Piotr Długoń-Ryba
Wiceprezesi: Jarosław Zając
Skarbnik: Marta Mierzejewska
Sekretarz: Maciej Słomczyński
Bibliotekarze: Julian Ludwikowski
Komisja Rewizyjna: Renata Szymonek, Jolanta Mamot

2000/2001

Prezes: Anna Maczuga
Wiceprezesi: Adam Strzelecki
Skarbnik: Marta Mierzejewska
Sekretarz: Przemysław Tarczyński
Bibliotekarze: Julian Ludwikowski
Komisja Rewizyjna: Leszek Pieniążek, Zbigniew Szydłowski

1990-2000

1999/2000

Koncentrujemy się na działalności naukowej - organizujemy Sesje naukową, Szkołę Zimową, warsztaty z Javy, a także bierzemy udział w konferencji CeBIT. Kupujemy komputer - serwer pingu.ii.uj.edu.pl
Prezes: Adam Strzelecki
Wiceprezesi: Przemysław Tarczyński
Skarbnik: Rafał Zadbyr
Sekretarz: Robert Luberda
Komisja Rewizyjna: Leszek Pieniążek, Zbigniew Szydłowski

1998/1999

Prezes: Marek Stasielak
Wiceprezesi: Marcin Danielak
Skarbnik: Rafał Zadbyr
Sekretarz: Krzysztof Pilśniak
Komisja Rewizyjna: Leszek Pieniążek, Zbigniew Szydłowski

1996/1997

Wyjazd przedstawicieli Koła Studentow Informatyki na INFO Festiwal 96’.
Prezes: Łukasz Hankus
Wiceprezesi: Marcin Danielak
Skarbnik: Tomasz Rawski
Sekretarz: Artur Stawiarski
Komisja Rewizyjna: Leszek Pieniążek, Piotr Szular

1995/1996 - Znów powracamy z działalnością

Opiekunem koła zostaje dr hab. Marek Zaionc
Prezes: Artur Stawiarski

1980-1990

1987/1988 - Ponowna rejestracja NKI

Prezes: Małgorzata Niedbała
Wiceprezesi: Beata Michalska
Skarbnik: Jacek Połczyński
Sekretarz: Rafał Kawa
Bibliotekarze: Tomasz Kunicki
Komisja Rewizyjna: Józef Gajda , Andrzej Knapczyk, Jacek Królik

1984/1985 - Nie samym kodem żyje człowiek

Po raz pierwszy odbywa się Herbatka z NKI. Rok żegnamy we wspaniałej atmosferze na spotkaniu przedsylwestrowym Udział w Infosemie, Marek Kubowicz zdobywa zaszczytne 2. miejsce na Ogólnopolskim Seminarium Rady Kół Naukowych Informatyki Infosem w sekcji Oprogramowanie i grafika - zostaje również okrzyknięty najlepszym mówcą konferencji. Szkoła letnia, seminarium wyjazdowe w Rabce, sylwester kołowy, szkoła zimowa.
Prezes: Bogusław Hutniczak
Wiceprezesi: Antoni Tompolski
Skarbnik: Aleksander Piwkowski
Sekretarz: Małgorzata Niedbała
Bibliotekarze: Wojciech Winiarski
Komisja Rewizyjna: Marek Kubowicz, Józef Gajda

1983/1984

Utworzenie sekcji SM, Riad i Odry, kurs obsługi MOPu. Udział w INFOSEMie oraz Wiosennej Radzie Koordynacyjnej Naukowych Kół Informatyki, Ogólnopolskiej Szkole Letniej Informatyki. Organizujemy też Konferencję Środowiskową Użytkowników Minikomputera Mera-400 oraz seminarium wyjazdowe w Rabce
Prezes: Paweł Jurczak
Wiceprezesi: Bogusław Hutniczak
Skarbnik: Wojciech Winiarski
Sekretarz: Małgorzata Niedbała
Bibliotekarze: Marta Kwiatkowska, Leszek Śmigielski
Gospodarze: Marek Kubowicz
Komisja Rewizyjna: Wojciech Burczyk, Józef Gajda, Aleksander Piwkowski

1982/1983 - Pierwszy rok z biblioteczką

Rok upływa nam pod znakiem realizacji systemu operacyjnego MINOS. Formuje się też kołowa biblioteczka.
Prezes: Marek Kubowicz
Wiceprezesi: Grzegorz Kuś
Skarbnik: Wojciech Winiarski
Sekretarz: Paweł Jurczak
Komisja Rewizyjna: Wojciech Burczyk, Józef Gajda, Kazimierz Jojczyk

1981/1982

Prezes: Marek Kubowicz
Wiceprezesi: Wojciech Winiarski
Skarbnik: Józef Gajda
Sekretarz: Małgorzata Stachowicz
Komisja Rewizyjna: Wojciech Burczyk, Krzysztof Buszko, Kazimierz Jojczyk

1980/1981 - Szkolimy - siebie i innych

W dalszym ciągu koncentrujemy się na nauce - rok upływa nam na licznych seminariach, referatach, szkoleniach.
Prezes: Krzysztof Buszko
Wiceprezesi: Janusz Wnęk

1970-1980

1979/1980 - Pracowicie

Cykl referatów MERA, zapoznawanie się z systemami George i Odra, współpraca z ośrodkiem w Biprostalu, Kołowy Sylwester, szkoła letnia, szkoła wiosenna, szkoleie ucnziów V LO, nauka FORTRANu referaty i seminaria - ten rok stanowczo jest pracowity
Prezes: Jacek Nowak
Wiceprezesi: Barbara Janicka, Zbigniew Kędzioła
Skarbnik: Jerzy Kubski
Sekretarz: Lucyna Krupa
Bibliotekarze: Marta Kwiatkowska, Leszek Śmigielski
Komisja Rewizyjna: Lech Wolanin, Janusz Szczypuła, A. Zbrzezny

1978/1979

Prezes: Tadeusz Kędzierski
Skarbnik: Jacek Nowak
Komisja Rewizyjna: Janusz Szczypuła

1977/1978 - Rozkręcamy się na dobre

Mimo młodego wieku nasze Koło działa niezwykle aktywnie - organizuje cykl szkoleń związanych z oprogramowaniem podstawowym maszyn cyfrowych, cykl referatów dla studentów fizyki dotyczących podstaw UPDATE. Powstaje również sekcja STAT - zajmująca się maszynową dokumentacją Koła. W tym roku po raz pierwszy odbyła się jesienna sesja wyjazdowa Koła. Nie zapominamy też o działalności naukowej - warsztatach, szkoleniach i wykładach (w szkole wiosennej koła udział bierze ponad 30 osób, a w Przedszkolu NKI - ponad 50). Nawiązujemy współpracę z Kołami Naukowymi Informatyki Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Toruńskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego
Prezes: Tadeusz Kędzierski
Wiceprezesi: Barbara Janicka, Marta Kwiatkowska
Skarbnik: Jacek Nowak
Sekretarz: Lucyna Krupa
Bibliotekarze: Leszek Śmigielski, Jan Piechowicz
Komisja Rewizyjna: Andrzej Bieszczad, Janusz Szczypuła

1976/1977 - Już oficjalnie - jesteśmy Kołem Naukowym!

Decyzją Rady Uczelnianej Uniwersytetu Jagiellońskiego Sekcja Informatyki zostaje podniesiona do rangi Koła Naukowego. Bierzemy też udział w konferencji INFOSEM.
Prezes: Kazimierz Jojczyk

1975/1976

Referat "Struktury listowe danych" Kazimierza Jojczyka (kierownika sekcji Informatyki w KMS) zdobywa 2. miejsce na Ogólnopolskim Seminarium Kół Naukowych Informatyki INFOSEM.

1973/1974 - Pierwsze słuchy...

W Kole Matematyków Studentów im. prof. S. Zaremby powstaje Sekcja Informatyki

Statut

Dokument określający zadania, strukturę i zasady działania naszej organizacji.

PDF