14. Studencki Festiwal Informatyczny

2018-04-08

Za nami 3 niezwykle intensywne dni święta IT w Krakowie! W dniach 5-7 kwietnia bieżącego roku w Auditorium Maximum UJ odbyła się 14 edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego w Krakowie!

Przez trzy dni trwania festiwalu uczestnicy mogli wysłuchać wykładów wielu specjalistów z branży IT z kraju i zagranicy. Organizatorzy jak zwykle zadbali o to by zapewnić wysoki poziom merytoryczny wykładów. Wśród prelegentów można było spotkać takie osoby jak:

• Larry Wall, twórca języka Perl, który po raz pierwszy wygłosił wykład dla krakowskiej społeczności IT,
  • Bram Moolenaar, twórca popularnego edytora tekstowego - Vim,
  • Joe Armstrong, twórca języka Erlang, który już po raz kolejny zaszczycił SFI swoją obecnością,
  • Szymon Paluch, który pokazał jak stworzyć swoją własną walutę,
  • Marcin Stawowski, pracownik firmy Clico, który opowiedział o cyberbezpieczeństwie,
  • i wielu innych.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także zorganizowane w trakcie wydarzenia warsztaty dotyczące m.in. tworzenia aplikacji mobilnych, Scruma czy Angulara. Organizatorzy zatroszczyli się także o to aby w trakcie przerw uczestnicy mogli zrelaksować się grając w stare gry komputerowe.

Na terenie festiwalu można było także porozmawiać z przedstawicielami firm sponsorujących tegoroczną edycję SFI, zapoznać się z ich działalnością i ofertami praktyk oraz pracy. Nie zabrakło także czegoś dla wielbicieli e-sportu, już po raz drugi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w turnieju Heartstone.

Dzięki zorganizowanym konkursom z wydarzenie można było wynieść nie tylko dawkę wiedzy ale także cenne nagrody takie jak np. kamera sportowa Polaroid Cube, klawiatura dla graczy Razer.

Jak co roku dziękujemy zaprzyjaźnionym Kołom z największych krakowskich uczelni:

• Koło Naukowe BIT AGH
  • Koło Naukowe i::team UEK
  • Koło Naukowe Instytutu Informatyki PK

za świetną współpracę i współtworzenie tego wielkiego wydarzenia!

Zapraszamy również do obejrzenia video relacji z wydarzenia: