news - 5

28.10.2017

Z dumą informujemy, że nasz kołowicz Michał Zieliński wraz z drużyną zdobyli drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Gratulujemy!

Czytaj więcej

26.10.2017

Miło nam poinformować, że na wczorajszym zebraniu walnym Koła wybrany został nowy zarząd w składzie: Dominika Zając - Prezes Wojciech Sabała - Wiceprezes Adam Piekarczyk - Wiceprezes Szymon Smykała - Skarbnik Adam Pardyl - Sekretarz

Czytaj więcej

02.10.2017

Czas rozpocząć kolejny rok akademicki w najlepszym kole na świecie :) Tradycyjnie zapisywać się można u Zarządu: Adama, Daniela, Dominiki, Michała i Wojtka.

Czytaj więcej

06.06.2017

Wydział Matematyki i Informatyki UJ przygotował specjalną ofertę stypendiów dla najzdolniejszych studentów.

Czytaj więcej

28.05.2017

Dziękujemy serdecznie Motorola Solutions Polska za zaproszenie na dzień otwarty! Nasi przedstawiciele nie tylko mieli okazję zwiedzić labolatoria firmy ale i zapoznać się z softem produkowanym w Krakowie. Dodatkowo, nas KSIowicze zmiażdżyli konkurencę zajmując 2. i 3. miejsce w turnieju Gwenta! To był naprawdę dobry dzień :)

Czytaj więcej

27.05.2017

Przez ostatnie 3 dni na krakowskim Rynku królowała Nauka i Sztuka! Jak co roku nie mogło nas tam zabraknąć! Dziękujemy wszystkim za wspólne poznawanie algorytmów, rozwiązywanie łamigłówek i gier logicznych. Gratulujemy również szczęśliwcom, którym udało się zdobyć milion w naszych informatycznych milionerach (wszyscy gracze mogą przyznać, że nie było to...

Czytaj więcej

24.05.2017

Czy lenistwo może być cnotą? Nasi goście z firmy AVSystem udowodnią że tak :) Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wykład o dekalogu współczesnego programisty już 31.05 o godzinie 17.30.

Czytaj więcej

08.05.2017

Miło nam poinformować, że w wyniku Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Koła Studentów Informatyki UJ do Komisji Rewizyjnej został wybrany Krzysiek Hajto. Krzysiek zastąpił na tym miejscu wieloletniego członka naszego Koła - Piotra Rytko.

Czytaj więcej

21.04.2017

Co powiecie na wielowątkową apokalipsę? ;) Zapraszamy z AVSystem na wykład już w najbliższy wtorek o 17.00!

Czytaj więcej

03.04.2017

KSI podbija Brukselę, a konkretnie - European Lisp Symposium! Michał “phoe” Herda (członek Zarządu Koła) miał dziś odczyt o swoim projekcie dokumentacji Lispa - Common Lisp UltraSpec oraz wernisaż prac z okazji 60-lecia urodzin języka.

Czytaj więcej

02.04.2017

Dla wszystkich miłośników Javy, Scali i nie tylko przygotowaliśmy razem z firmą AVSystem coś specjalnego! Jak szybciej i wygodniej kodzić w IntelliJ Idea dowiecie się już 12.04 o godz. 17 - koniecznie sprawdźcie szczegóły na stronie wydarzenia i rezerwujcie czas. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

26.03.2017

“Wokół Matematyki i Informatyki” - to hasło tegorocznego Dnia Wydziału, czyli okazji do poznania bliżej oferty WMiI, zarówno edukacyjnej jak i działalności studenckiej. Tym razem nasi kołowicze poprowadzą:

Czytaj więcej

26.03.2017

W zeszły piątek, 24 marca 2017 w Auditorium Maximum, odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak co roku przedstawiciele naszego Koła byli obecni na stoisku naszego Wydziału. Opowiadaliśmy maturzystom dlaczego warto studiować informatykę właśnie u nas, rozdawaliśmy gadżety i przeprowadziliśmy kilka konkursów.

Czytaj więcej

22.03.2017

Zapraszamy serdecznie na wykład otwarty organizowany we współpracy ze Studenckim Kołem Informatyki Stosowanej UJ, prowadzony przez firmę Akamai Technologies - jedną z przodujących firm zajmujących się przechowywaniem danych.

Czytaj więcej

22.03.2017

Za nami kolejna, 13. już edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Jak co roku pasjonaci najnowszych technologii zjechali się do Krakowa by przez trzy dni dyskutować o informatyce w czasie licznych wykładów i warsztatów. Nie zabrakło największych gwiazd IT - w tym roku Festiwal odwiedzili m.in. Thomas H. Cormen (współtwórca słynnego “Wprowadzenia...

Czytaj więcej

20.03.2017

Minęły już trzy lata, odkąd wersja 8 Javy miała release. Było to wydanie niejako rewolucyjne: lambdy, Stream API, Optional i wiele innych. Czy po trzech latach nauczyliśmy się korzystać z dobrodziejstw nowej wersji? Kiedy nie używać Optionali? Czemu stream to nie zawsze dobry pomysł? Jaki wpływ Java 8 ma na...

Czytaj więcej

11.03.2017

Czy wiecie, że mamy w Kole ludzi na tyle zwariowanych, że programują w Lispie, pracują nad rozwojem tego języka i jeszcze w dodatku nie boją się pokazywać swojej pracę za granicą? Michał “phoe” Herda pracuje nad nowym projektem dokumentacji Lispa, zwanej Common Lisp UltraSpec (CLUS), napisał o niej publikację naukową...

Czytaj więcej

09.03.2017

Miło nam poinformować, że Adam Orliński (którego na pewno kojarzycie jako prowadzącego zajęcia z Unity w naszym Kole) wygrał Startup Games Sosnowiec! Jego gra - Ignis zdeklasowała przeciwników - koniecznie śledźcie dalsze postępy w jej tworzeniu na profilu: Deusald

Czytaj więcej

16.02.2017

Czy jesteś gotów na wyzwanie Google? Zarządzanie satelitami, dronami, street view czy optymalizacja data center - z takimi zadaniami mierzyli się uczestnicy poprzednich edycji Google Hash Code - zespołowego konkursu programistycznego. Tylko do 20.02 możecie jeszcze rejestrować swoje drużyny do udziału w tegorocznej edycji - koniecznie sprawdźcie szczegóły na oficjalnej...

Czytaj więcej

15.12.2016

Serdecznie zapraszamy na Zimowy Koncert Wydziału Matematyki i Informatyki - już 19 grudnia o 18:00. Po koncercie odbędzie się wigilia wydziałowa.

Czytaj więcej