Aktualności - 3

03.04.2017

KSI podbija Brukselę, a konkretnie - European Lisp Symposium! Michał “phoe” Herda (członek Zarządu Koła) miał dziś odczyt o swoim projekcie dokumentacji Lispa - Common Lisp UltraSpec oraz wernisaż prac z okazji 60-lecia urodzin języka.

Czytaj więcej

02.04.2017

Dla wszystkich miłośników Javy, Scali i nie tylko przygotowaliśmy razem z firmą AVSystem coś specjalnego! Jak szybciej i wygodniej kodzić w IntelliJ Idea dowiecie się już 12.04 o godz. 17 - koniecznie sprawdźcie szczegóły na stronie wydarzenia i rezerwujcie czas. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

26.03.2017

“Wokół Matematyki i Informatyki” - to hasło tegorocznego Dnia Wydziału, czyli okazji do poznania bliżej oferty WMiI, zarówno edukacyjnej jak i działalności studenckiej. Tym razem nasi kołowicze poprowadzą:

Czytaj więcej

26.03.2017

W zeszły piątek, 24 marca 2017 w Auditorium Maximum, odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak co roku przedstawiciele naszego Koła byli obecni na stoisku naszego Wydziału. Opowiadaliśmy maturzystom dlaczego warto studiować informatykę właśnie u nas, rozdawaliśmy gadżety i przeprowadziliśmy kilka konkursów.

Czytaj więcej

22.03.2017

Zapraszamy serdecznie na wykład otwarty organizowany we współpracy ze Studenckim Kołem Informatyki Stosowanej UJ, prowadzony przez firmę Akamai Technologies - jedną z przodujących firm zajmujących się przechowywaniem danych.

Czytaj więcej

22.03.2017

Za nami kolejna, 13. już edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Jak co roku pasjonaci najnowszych technologii zjechali się do Krakowa by przez trzy dni dyskutować o informatyce w czasie licznych wykładów i warsztatów. Nie zabrakło największych gwiazd IT - w tym roku Festiwal odwiedzili m.in. Thomas H. Cormen (współtwórca słynnego “Wprowadzenia...

Czytaj więcej

20.03.2017

Minęły już trzy lata, odkąd wersja 8 Javy miała release. Było to wydanie niejako rewolucyjne: lambdy, Stream API, Optional i wiele innych. Czy po trzech latach nauczyliśmy się korzystać z dobrodziejstw nowej wersji? Kiedy nie używać Optionali? Czemu stream to nie zawsze dobry pomysł? Jaki wpływ Java 8 ma na...

Czytaj więcej

11.03.2017

Czy wiecie, że mamy w Kole ludzi na tyle zwariowanych, że programują w Lispie, pracują nad rozwojem tego języka i jeszcze w dodatku nie boją się pokazywać swojej pracę za granicą? Michał “phoe” Herda pracuje nad nowym projektem dokumentacji Lispa, zwanej Common Lisp UltraSpec (CLUS), napisał o niej publikację naukową...

Czytaj więcej

09.03.2017

Miło nam poinformować, że Adam Orliński (którego na pewno kojarzycie jako prowadzącego zajęcia z Unity w naszym Kole) wygrał Startup Games Sosnowiec! Jego gra - Ignis zdeklasowała przeciwników - koniecznie śledźcie dalsze postępy w jej tworzeniu na profilu: Deusald

Czytaj więcej

16.02.2017

Czy jesteś gotów na wyzwanie Google? Zarządzanie satelitami, dronami, street view czy optymalizacja data center - z takimi zadaniami mierzyli się uczestnicy poprzednich edycji Google Hash Code - zespołowego konkursu programistycznego. Tylko do 20.02 możecie jeszcze rejestrować swoje drużyny do udziału w tegorocznej edycji - koniecznie sprawdźcie szczegóły na oficjalnej...

Czytaj więcej

15.12.2016

Serdecznie zapraszamy na Zimowy Koncert Wydziału Matematyki i Informatyki - już 19 grudnia o 18:00. Po koncercie odbędzie się wigilia wydziałowa.

Czytaj więcej

01.12.2016

Interesuje Cię założenie swojego startupu? Chciałbyś rozkręcić własny biznes? Masz pomysł na świetny projekt i chcesz pokazać go światu? Już dziś zapraszamy Cię na Imagine Camp Kraków w środę, 7 grudnia o 15:00!

Czytaj więcej

30.11.2016

Czy wiesz że KSI obchodzi w tym roku swoje 40 urodziny? Z tej okazji przygotowaliśmy coś specjalnego! Już 6.12 zapraszamy wszystkich Kołowiczów i sympatyków na wspólne świętowanie.

Czytaj więcej

18.11.2016

Koło Matematyków Studentów UJ, Koło Studentów Informatyki UJ oraz Dalekowschodnie i Bliskowschodnie Koło Naukowe zapraszają na warsztaty / rozgrywki gier azjatyckich - tym razem będzie to mahjong, chiński i japoński. W planie nauka gry od podstaw jak i turnieje. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

07.11.2016

Może niektórzy z was myślą już o świętach, ale my nie ustajemy w organizowaniu kolejnych wydarzeń - tym razem chcielibyśmy zaprezentować wam warsztaty z amerykańską firmą Palantir, która specjalizuje się w analizie Big Data w szczególności pod kątem bezpieczeństwa publicznego, zwalczania terroryzmu i wykrywania oszustw finansowych. Ciekawych co może się...

Czytaj więcej

29.10.2016

Kto chce zbudować własną wersję Bombermana ręka do góry! Już w czwartek o 14.30 zapraszamy do KSI na kolejne warsztaty z Unity - całkowicie od podstaw. Jedyne wymagania to komputer z zainstalowanym Unity i chęć nauki - w razie problemów z przygotowaniem dajcie znać - pomożemy!

Czytaj więcej

28.10.2016

W ubiegłą środę, 26.10 odbyło się zebranie walne naszego Koła. Pożegnaliśmy stary zarząd, któremu dziękujemy za ostatni wspaniały rok, wysłuchaliśmy uwag komisji rewizyjnej, a także wybraliśmy naszych przedstawicieli na najbliższą kadencję.

Czytaj więcej

27.10.2016

Już na początku listopada ruszamy z warsztatami tworzenia gier przy wykorzystaniu VR (rozszerzonej rzeczywistości) w Unity! Prowadzący - Tobiasz Porębski - krok po kroku poprowadzi nas przez wszystkie etapy tworzenia własnej gry. Termin: czwartki 16:00-17:30, sala: 0056

Czytaj więcej

21.10.2016

Na pewno w czasie studiów chociaż raz zauważyłeś że coś nie działa tak jak powinno i mogłoby być ulepszone. A może masz jakiś pomysł na poprawę nauczania na naszej uczelni ale nie wiesz komu mógłbyś go zgłosić? Teraz możemy coś zmienić! Już niedługo na Wydział Matematyki i Informatyki UJ i...

Czytaj więcej

20.10.2016

Wielkimi krokami zbliża się sobota - a co za tym idzie kolejne spotkanie KSICamp! Już o 10.00 spotykamy się w sali 0020 by kontynuować naukę linuksa oraz podstaw programowania. Do zobaczenia!

Czytaj więcej